برای تجربه بهتر ، مرورگر خود را به کروم، فایرفاکس، اوپرا یا اینترنت اکسپلولر تغییر دهید.
آخرین اخبار از آژانس بین المللی انرژی در مورد نفت

آخرین اخبار از آژانس بین المللی انرژی در مورد نفت

آژانس بین المللی انرژی روز سه شنبه طی جلسه‌ای که برگزار شد پیش بینی تقاضای جهانی نفت در سال 2021 را با توجه به افزایش و جهش بیماری Covid-19 و اقدامات محدودیتی برای کشور و شهرها کاهش داد.

آژانس بین المللی انرژی 

آژانس بین المللی انرژی بیان داشت که اکنون انتظار دارد تقاضای جهانی نفت با 5.5 میلیون بشکه در روز برسد و در نتیجه به آمار 96.6 میلیون بشکه در سال جاری 2021 برسد.
سقوط بی سابقه و عجیب 8.8 میلیون بشکه در روز در سال گذشته(۲۰۲۰) برای صنعت نفت اتفاق افتاد، زیرا ویروس کرونا تازه ظهور کرده بود و در اوایل ویرانگر بازارهای جهانی نفت بود.

آخرین گزارشات عملکرد و پیش بینی‌های بازار نفت IEA در حالی عرضه می‌شود كه كشورها با محدودیت‌های جدید و شاید سخت‌گیرانه‌تر در اروپا و مناطقی از چین ، در تلاش برای جلوگیری از گسترش این پاندمی به دنبال اقدامات جدی بهداشتی می‌باشند.

آژانس انرژی مستقر در پاریس خاطر نشان کرد که انتظار می‌رود در پی محدودیت‌های جدید برای دوره بعد کشور و شهرها که باعث کاهش سفرها نیز می‌شود(درنتیجه باعث کاهش مصرف سوخت) روند تقاضای نفت در سه ماه اول سال کمی کاهش یابد.

این شرایط باعث شد که سازمان IEA پیش بینی سه ماهه اول رشد تقاضای نفت را به 94.1 میلیون بشکه در روز کاهش دهد.

این گزارش افزود : احیای مجدد تقاضای نفت جدا از سیاست‌های بین‌المللی بستگی به شرایط پاندمی و محدودیت‌ها دارد.

قیمت نفت

قیمت نفت در هفته‌های اخیر روند صعودی داشته است این امر از خوش بینی نسبت به استفاده از واکسن Covid و کم‌تر شدن محدودیت‌ها و‌ تردد‌ها برگرفته شده است.

معاملات نفت خام برنت بامداد روز سه شنبه با قیمت 55.26 دلار در هر بشکه معامله شد.
که بیش از 0.9 درصد افزایش داشته است.
عربستان سعودی گفته است که قصد دارد با کاهش 1 میلیون بشکه در روز تولید ماه‌های فوریه و مارس را کاهش دهد.

هفته گذشته ، اوپک پیش بینی سال 2021 را در مورد تقاضای نفت در سراسر جهان بدون تغییر نگه داشت. این گروه 13 عضوی پیش بینی کرده بود که رشد تقاضا به عدد 5.9 میلیون بشکه در روز می‌رسد.
و در سال نیز به طور متوسط به ​​95.9 میلیون بشکه افزایش یابد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا