برای تجربه بهتر ، مرورگر خود را به کروم، فایرفاکس، اوپرا یا اینترنت اکسپلولر تغییر دهید.
اطلاعات کامل در مورد امیل اگزانتات پتاسیم ( Potassium amyl xanthate )

اطلاعات کامل در مورد امیل اگزانتات پتاسیم ( Potassium amyl xanthate )

امیل اگزانتات پتاسیم

پتاسیم امیل اگزانتات (KEX) یک ترکیب گوگردی با فرمول شیمیایی CH3CH2OCS2K است. این پودر زرد کم رنگ است که در صنعت معدن برای جداسازی سنگ معدن استفاده می شود. بر خلاف سدیم امیل گزانتات مرتبط ، نمک پتاسیم به عنوان یک نمک بی آب وجود دارد.

پتاسیم امیل اگزانتات (به انگلیسی: Potassium amyl Exentate) مواد شیمیایی محلول در آب هستند که در درجه اول صنعت معدن مورد استفاده قرار    می گیرند.

با واکنش یک الکل با دی سولفید کربن و قلیایی مثل هیدروکسید سدیم یا هیدروکسید پتاسیم می تواند از اگزانتس بدست آمد.

اگزنتات نام مشترکی برای معرف شیمیایی است که در تحریک کننده فلزات پایه و گرانبها مورد استفاده قرار می گیرد قرار گرفتن و استفاده از این روش استاندارد برای جداسازی مواد معدنی با ارزش مانند طلا ، مس ، سرب یا روی از مواد معدنی مانند سنگ آهک یا کوارتز است.

این نوع پتاسیم برای استخراج مقادیر سنگ معدن شرط بندی شده در محلول آب و اگزانتاتها مخلوط شده و سپس در سلولهای شناور هم زده می شوند. اگزنتات ها ممکن است به شکل میانه یا جامد اضافه شود.

اگزانتات باعث می شوند مواد معدنی خود را به حباب های هوا متصل کنند و سپس به بالای سلول تحریک کنند ، شناور می شوند. با موفقیت مقادیر به سطح ، حبابها یك پارچه تشکیل می دهد كه برای جمع آوری به یك فرورفتگی سرریز می شود. باقیمانده ممکن است دوباره مورد استفاده قرار گیرد.

برای بازیابی اضافی یا برای دفع حذف می شود. در این فرآیند بیشتر اگزانتات مصرف می شود. چندین فرایند شناوری برای سنگهای مختلف مورد نیاز است.

از آنجایی که هر سنگ معدن منحصر به فرد است ، هیچ روش استاندارد شناوری وجود ندارد و از درجه استاندارد یا نوع اگزنتات استاندارد برای استخدام مقادیر خاص استفاده نمی شود.

هر تولید کننده ای برای ترکیب اگزنتات از جمله خلوص ، که حداقل 100 درصد و رطوبت وجود دارد ، نمرات خاص خود را دارد. چهار نوع اگزانتات (اتیل ، بوتیل ، پروپیل و آمیل) در ترکیبات مختلف با سدیم و پتاسیم تولید می شود که در فرمول شیمیایی تثبیت کننده وجود دارد. با ترکیب آن با پتاسیم ، پتاسیم امیل اگزانتات داشت.

کاربرد پتاسیم امیل اگزانتات

پتاسیم امیل اگزانتات در صنعت معدن به عنوان عامل شناور سازی برای استخراج سنگ معدن های مس ، نیکل و نقره استفاده می شود.این روش از میل این فلزات “نرم” برای لیگاند گوگرد ارگان سو استفاده می کند.

گزانتات پتاسیم معرف مفیدی برای تهیه استرهای گزانت از آلکیل و آریل هالیدها است. استرهای گزانته حاصل واسطه های مفیدی در سنتز آلی هستند.

ذخایر سنگ نیکل سولفید رو به کاهش است و بیشتر سنگهای معدنی باقیمانده نیکل بسیار پیچیده هستند. در نتیجه، جمع آوری کننده های جدید و مخلوطی از کلکتورها برای افزایش درجه و بازیابی مواد معدنی مورد نظر، بدون استفاده از دوزهای زیاد کلکتور، به دنبال افزایش هستند.

جذب جمع کننده ها روی سطوح مواد معدنی یک فرآیند پیچیده است و تغییرات کوچک ممکن است تفاوت های اساسی در بازیابی و درجه معدنی مورد نظر داشته باشد.

با توجه به کاربرد گسترده و هزینه نسبتاً ارزان قیمت جمع کننده های اگزنتات، آنها معمولاً به عنوان ماده اصلی تشکیل دهنده غالب در مخلوط های جمع کننده استفاده می شوند.

پتاسیم امیل اگزانتات(PAX) و ایزوبوتیل سدیم ایزوبوتیل (SIBX) کلکسیونرهای تیول سنتی هستند که در شناورهای عمده ای و انتخابی سنگ های معدنی نیکل و سولفید مس مورد استفاده قرار می گیرند.

به طور جداگانه، آنها به اندازه کافی انتخاب مناسبی برای شناور کردن کف نیکل با رده پایین ندارند. بنابراین ، بیشتر جمع کننده یا جمع کننده انتخابی مورد نیاز است.

کلکتور پتاسیم امیل اگزنتات که در رنج وسیعی از فرآوری محصولات از قبیل مس، سرب و روی استفاده میگردد، به دو صورت جامد (پرک) و مایع (محلول در آب) موجود می باشند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا