برای تجربه بهتر ، مرورگر خود را به کروم، فایرفاکس، اوپرا یا اینترنت اکسپلولر تغییر دهید.
جدیدترین اخبار از نفت برنت و اوپک

جدیدترین اخبار از نفت برنت و اوپک

با ظهور پاندمی کرونا در سال 2020 بازار نفت هم دچار تاثیر و تغییر شد , در این مدت با توجه به تغییر سبک زندگی جوامع و محدودیت‌های اعمال شده توسط دولت ها نیاز و به مراتب تقاضا به نفت و بنزین و سوخت نیز کم شده است. البته بعد از فروپاشی و کاهش قیمت در سال 2020 , دوباره قیمت به حالت رشد خود ادامه می‌دهد.

بازار نفت در منطقه اروپا و آسیا 

قیمت یک بشکه نفت برنت به 57 دلار رسیده که نشان دهنده افزایش تقاضا در منطقه اروپا و آسیا می‌باشد. اگر روند عرضه اوپک ادامه داشته باشد. باید منتظر کسری بازار باشیم.
انتظار می رود که تولید جهانی پالایشگاه در سال 2021 ، پس از 7.2 میلیون بشکه در روز در سال 2020 , به 4.5 میلیون بشکه در روز بازگردد‌.

با فرض دستیابی اوپک به 100٪ توان و بازده , سهام جهانی نفت در سه ماهه اول سال 2021 می تواند 1.1 میلیون بشکه در روز ، یا 100 میلیون بشکه در سال باشد.

همچنین قیمت های بالاتر از نفت خام می تواند انگیزه ای برای افزایش تولید توسط صنعت شیل ایالات متحده باشد که در سال ۲۰۲۰ بیشترین افت در اولید را داشته است. پیش بینی می شود اکنون تولید نفت خام ایالات متحده 200،000 بشکه در روز کاهش یابد ، در مقایسه با کاهش تقریبا 1 میلیون بشکه در روز در سال 2020.
زیرا در ماه نوامبر 2.6 میلیون بشکه در روز افزایش یافت که بیشترین سود ماهانه در 7 سال گذشته بود. فصل سرما اروپا و آسیا که باعث استفاده بیشتر گازوئیل و نفت خام شده است بی تاثیر نبوده.

با افزایش قیمت برنت در 12 ژانویه ، قیمت بشکه نفت برنت به 57 دلار در هر بشکه رسید که این روند امسال شتاب بیشتری گرفت که همچین روندی از فوریه 2020 مشاهده نشده است. علی رغم افزایش موارد COVID-19 و تاثیر بر تقاضا قیمت‌های نفت خام به خوبی توسط منابع دولتی ، مالی و بازار پشتیبانی می‌شود.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا