برای تجربه بهتر ، مرورگر خود را به کروم، فایرفاکس، اوپرا یا اینترنت اکسپلولر تغییر دهید.

جزئیات وبلاگ

سوخت جت چیست؟

سوخت جت چیست؟

سوخت جت

سوخت‌های جت تقریبا گازوئیل است. اسكات مارتین ، دانشكده تحقیقات در دانشگاه هواپیمایی Embry Riddle ادعا چنین اظهاراتی کرده است، در اصل متخصص فن آوری محقق و با تجربه در بوئینگ ، می‌گوید. “برخلاف بنزین که برای اتومبیل یا هواپیمای ملخی استفاده می‌شود و این تحریق برای جرقه زدن به شمع نیاز دارد ، سوخت جت به راحتی و با حرارت و فشرده سازی خودکار روشن می‌شود.”
درست مثل سوخت دیزل!
این امر باعث می‌شود که سوخت مورد علاقه موتور‌های جت که شمع ندارد سوخت دیزل باشد.

برخی از خوانندگان ممکن است این سوال برایشان پیش بیاید که سوخت جت اکثرا نفت سفید است. بابت این موضوع باید گفت حق با آن‌ها است و نفت سفید یکی از دو نوع سوخت دیزل است٫ نسخه‌ای که برای موتورهای جت استفاده می‌شو سبک‌تر از آنچه برای سوخت کامیون استفاده می‌شود. بدین منظور ، شما نیز می‌توانید سوخت جت را در کامیون دیزلی خود قرار دهید، اگرچه کارشناسان هشدار می دهند که لزوما ایده درستی نمی‌تواند باشد.

“سوخت یک جز مستقل و واحد نیست بنابراین هزاران نوع مختلف مولکول در ترکیب آن ممکن است وجود داشته باشد. ” “این سوخت‌ها که تصفیه شده در کالیفرنیا از نظر شیمیایی با سوخت جت تصویه شده در منطقه پنسیلوانیا متفاوت خواهد بود، و این در مورد بنزین خودرو نیز صدق می‌کند و فقط مربوط به این نوع سوخت‌ها نیست.
سوخت ها باید در یک محدوده قرار بگیرند ، اما می تواند میلیون ها ترکیب شیمیایی مختلف وجود داشته باشد. ”

سوخت جت به رنگ کاه و زرد رنگ است اگر نزدیک ان قرار بگیرید و مسافرانی که هرزگاه آن را حس می‌کنند بوی بد آن می‌باشد. نوعی نفت سفید بسیار تصفیه شده به نام RP-1 با اکسیژن مایع مخلوط شد تا موشک Saturn V را تأمین کند که قادر بود فضانوردان آپولو 11 را به ماه ببرد.

سوخت جت به صورت دو نوع است

جت A و جت A-1.
جت A-1 اصولاً در سراسر جهان به صورت رایج مورد استفاده قرار می‌گیرد ، در حالی که سوخت جت نوع A فقط در ایالات متحده و کانادا موجود است (اگرچه کانادا در درجه اول از جت A-1 استفاده می‌کرد).
تفاوت در چیست؟ نقطه انجماد سوخت جت A٫ منفی ۴۰ درجه سانتیگراد و نقطه انجماد سوخت جت A_1 معادل منفی 47 است. در آن مرحله بلورهای مومی در سوخت تشکیل می شوند که می توانند مانع جریان سوخت به موتورها شوند.
مارتین گفت، تفاوت‌ها فقط به این مورد تمام نمی‌شود تفاوتهای جزئی دیگری نیز بین این دو نوع وجود دارد ، اما پایه‌ی منشأ آن اساساً همان محصول اولیه تمام سوخت‌های جت هستند. مدیریت درجه حرارت سوخت برای تیم عملیاتی و خلبانان هواپیمایی نکته‌ی مهمی است. دمای خارج از هواپیما می تواند تا کمتر از -60 درجه سانتیگراد باشد و در قطب‌ها حتی سردتر است. بنابراین ، چگونه خلبانان و هواپیما سوخت را گرم می کنند؟ سوخت جت با سرعت حدود 3 درجه سانتیگراد در ساعت خنک می شود ، در مناطق بسیار سرد از این فناوری استفاده می‌کنند تا این سوخت یخ نزند. همانطور که گفته شد دمای نقطه انجماد این سوخت ها کمتر منفی ۵۰ می‌باشد. این مکانیسم به این صورت می‌باشد:
این موتورها دارای مبدل های حرارتی هستند که جعبه‌هایی با قطر 18 اینچ هستند و روغن موتور داغ را از کنار سوخت جت سرد عبور می دهند. روغن موتور داغ توسط سوخت جت سرد خنک می شود و سوخت جت سرد توسط روغن موتور گرم می شود. یک رابطه‌ی تعادلی و دوسر برد. این طراحی در واقع همان مفهوم رادیاتور در ماشین شما است.
البته نکاتی وجود دارد:

اگر سوخت بیش از حد سرد شود ، سنسورهای موجود در مخازن عرشه پرواز٫ هشدار می دهند. خلبانان همچنین می توانند پایین بیایند ، یا حتی سرعت را افزایش دهند. اصطکاک هوا بر روی بالها می تواند درجه حرارت را برای هر 0.01 ماخ(ماه واحد اندازه‌گیری سرعت در هواپیماها و کشتی) سرعت اضافه شده 0.5 تا 0.7 درجه سانتیگراد افزایش دهد.

هزینه سوخت جت چقدر است؟
قیمت سوخت جت نوسان دارد مانند قیمت نفت.
اما در حال حاضر قیمت لحظه ای در حدود 1.90 دلار در هر گالن است. ظرفیت سوخت کامل یک بوئینگ 777-300ER حدود 47890 گالن است و سوخت را با سرعت تقریبی 2500 گالن در ساعت می سوزاند (بستگی به شرایط از قبیل وزش باد بالا و وزن هواپیما و بار هواپیما دارد). یک پرواز معمول از نیویورک به لندن با هواپیمای بوئینگ 777-300ER حدود 33000 دلار سوخت نیاز دارد.

سوخت های زیستی

آیا ما در آینده به دنبال نفت سفید “مصنوعی” هستیم؟ با استناد به توسعه در سوخت های زیستی و تهدید مالیات کربن بر این سوخت ، مشابه مالیاتی که از دهه 1970 برای بنزین گرفته‌شد.
سوخت های زیستی با تولید کمتر کربن دی اکسید قرار است جای سوخت‌های فسیلی را بگیرد.

عمل تقطیر و اعمال فرآیندهای تولید شده برای ایجاد نوعی نفت سفید مصنوعی ساخته می شوند.
این سوخت ها فاقد نفت هستند آیا تاکنون فکر نکرده اید که “سوخت جت” دقیقاً چیست؟
یا شاید شما آرزو داشته باشید که ماشین قدیمی خود را از سوخت جت خالی کنید و آن را به یک ماشین موشکی جدید تبدیل کنید!

خوب٫ تقریبا از لحاظ ساختارهای تشکیل دهنده اولیه سوخت جت و بنزین مشابه یکدیگر هستند ، اما شما نمی توانیدبرای هر اتومبیل را از سوخت جت استفاده کنید.

بگذارید برخی از اطلاعات مربوط به سوخت جت یا هواپیما را به اشتراک بگذارم.

سوخت های هواپیمایی یکی از محصولات اساسی مورد استفاده هواپیما است. آنها به شدت توسط نهادهای ملی و بین المللی تنظیم و کنترل می شوند.
برای سوخت‌های مصارف صنعتی و جنگی
دو نوع سوخت اصلی وجود دارد: جت A و جت بی. آنها از نظر کیفیت و از لحاظ نقطه انجماد متفاوت هستند. از سوخت جت نوع B معمولاً برای عملیات نظامی و مناطقی که آب و هوای آنها بد است استفاده می‌شود.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا