برای تجربه بهتر ، مرورگر خود را به کروم، فایرفاکس، اوپرا یا اینترنت اکسپلولر تغییر دهید.
اطلاعات کامل و جامع در مورد قیر

اطلاعات کامل و جامع در مورد قیر

قطران زغال سنگ در وهله اول برای تولید مواد شیمیایی تصفیه شده و محصولات جانبی مثل قیر ، استفاده می‌شود.
از مدت‌ها قبل داروهای خاصی از قطران ذغال سنگ برای درمان بیماری های مختلف پوستی مانند اگزما ، پسوریازیس و شوره سر استفاده می شود.

قیر چیست ؟

قیر ذغال مایع سیاه و ضخیمی می‌باشد که پس از تقطیر قطران ذغال سنگ این ماده باقی می‌ماند. به عنوان پایه ای برای پوشش و رنگ ، در سقف سازی و روسازی و به عنوان چسب در محصولات آسفالت استفاده نیز می‌شود. هم قیر و هم زغال سنگ حاوی ترکیبات شیمیایی خطرناکی از جمله مواد سرطان زا مانند بنزن هستند.

چگونه این مواد برای انسان ضرر دارد ؟

راههای اصلی قرار گرفتن انسان در معرض زغال سنگ و محصولات جانبی آن مانند(قیر) از طریق استنشاق ، بلع و جذب (از طریق پوست) می‌باشد.
قرار گرفتن در معرض خطر زغال سنگ و محصولات دیگر زغال سنگ ممکن است در ریخته گری ها و در طول تولید کک و تولید آلومینیوم رخ دهد.

اما بقیه مردم ممکن است به طرق مختلفی در معرض آلودگی‌های محیطی قرار بگیرند و با استفاده از داروهای قطران ذغال سنگ برای درمان اختلالات پوستی مانند اگزما ، پسوریازیس و شوره در معرض قطران ذغال سنگ قرار بگیرند.

کدام سرطان‌ها با قرار گرفتن در معرض قطران ذغال سنگ مرتبط می‌باشند.

مواجهه شغلی با قطران ذغال سنگ یا سطح زغال سنگ می‌تواند خطر ابتلا به سرطان پوست را افزایش می‌دهد. انواع دیگر سرطان ، از جمله سرطان ریه ، مثانه، کلیه و دستگاه گوارش ، نیز با قرار گرفتن در معرض مواد شمیایی موجود در محصولات زغال سنگ مرتبط است.

چگونه می توان خطرات این مواجهه را کاهش داد ؟

طبق آیین‌نامه‌هایی که سازمان استاندار جهانی تعریف خواهد کرد. باید تولیدات صنعتی توسط تمامی معادن و کارخانه‌ها توسط این آیین‌نامه انجام گیرد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا