برای تجربه بهتر ، مرورگر خود را به کروم، فایرفاکس، اوپرا یا اینترنت اکسپلولر تغییر دهید.
جدیدترین اخبار لغو تحریم صادرات نفت ایران 

جدیدترین اخبار لغو تحریم صادرات نفت ایران 

جولیان لی ، استراتژیست نفتی خبرگزاری بلومبرگ با انتشار تحلیلی مدعی شد : جو بایدن لغو تحریم‌ نفتی ایران را در فهرست امور فوری دولت خود قرار نداده است.

لغو تحریم صادرات نفت ایران 

رئیس جمهوری منتخب آمریکا در جریان رقابت‌های انتخاباتی بارها از قصد خود برای بازگرداندن ایالات متحده به توافق‌ها و معاهدات بین‌المللی از جمله توافق نامه آب و هوای پاریس و برنامه جامع اقدام مشترک یا توافق هسته‌ای ایران سخن گفته بود. با این تحلیلگر بلومبرگ با استناد به اطلاعات منتشر شده در وب‌سایت آقای بایدن اعلام کرد که برقراری روابط نزدیک با ایران که لغو تحریم‌ صادرات نفت ایران را در پی خواهد داشت ، در فهرست اولویت‌های فوری او قرار نگرفته چرا که حل و فصل مسایل موجود میان دو کشور زمانبر خواهد بود.

بر پایه این تحلیل ، مخالفت شدید جمهوریخواهان و دموکرات‌ها با برجام که مانع از تصویب آن توسط سنای آمریکا در سال ۲۰۱۵ شد ، همچنان در میان جمع قابل توجهی از نمایندگان هر دو حزب به قوت خود باقیست.

در حال حاضر ، نه تنها ایالات متحده برجام را نقض کرده بلکه ایران نیز با آغاز غنی‌سازی ۲۰ درصدی اورانیوم از مرزهای مجاز توافق هسته‌ای سال ۲۰۱۵ با قدرت‌های جهانی فراتر رفته است.

ساده ترین راه حل مساله ، این خواهد بود که هر دو طرف با عقب‌نشینی از مواضع فعلی خود مانند چهار سال پیش پای میز مذاکره بنشینند. اما اگر ایالات متحده آن گونه که اصرار دارد، کاهش تحریم‌های اقتصادی علیه جمهوری اسلامی را به پایان دادن ایران به پشتیبانی از حزب الله ، حماس و حوثی‌های یمن و توقف برنامه توسعه موشکی منوط کند ، حل اختلاف‌های موجود با مانع جدی رو به رو خواهد شد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا