برای تجربه بهتر ، مرورگر خود را به کروم، فایرفاکس، اوپرا یا اینترنت اکسپلولر تغییر دهید.
نفت و افزایش تولید در جهان

نفت و افزایش تولید در جهان

نفت و افزایش تولید در جهان

نیویورک رویترز ، اعلام کرد قیمت نفت در روز دوشنبه بیش از 3 درصد کاهش یافت ، که با ادامه روند افزایش ویروس کرونا در ایالات متحده و اروپا ، خسارات هفته گذشته را افزایش داد ، در حالی که بازگشت لیبی در تولید نفت خام ترس از مازاد عرضه را افزایش داد.

ایالات متحده بالاترین تعداد آلودگی‌هاو قربانیان جدید ویروس کرونا را در طی دو روز تا شنبه گزارش کرده است، در حالی که در فرانسه موارد جدید ویروس جهش یافته کرونا روز یکشنبه به بیش از 50،000 مورد رکورد زده است. همچنین ایتالیا و اسپانیا محدودیت های جدیدی را برای مهار ویروس اعمال کردند.

Bjornar Tonhaugen ، رئیس بازارهای نفت در رسارد انرژی گفت: “این دوشنبه یک دوشنبه تاریک در بازار نفت است.” “ما مدت ها می‌باشد که هشدار داده ایم که موج دوم اقدامات سختگیرانه محدودیت ویروس کرونا ممکن است دوباره اعمال شود، آن هم با ظهور جدید جهش یافته و اکنون به طور واقعی اتفاق می افتد و تاثیر آن بر روی بازار نفت مشاهده خواهد شد.”

بشکه LCOc1 با کاهش 1.31 دلار یا 3.1 درصد در هر بشکه اتفاق افتاد و به 40.46 دلار قرار گرفت. وست تگزاس اینترمدیت 1.29 دلار یا 3.2٪ کاهش یافت و به 38.56 دلار در هر بشکه رسید. هفته گذشته هر دو نوع تقریبا 2.5٪ سقوط کرد.

شرکت ملی نفت لیبی (NOC) روز دوشنبه به فورس ماژور که تاسیسات باقیمانده از قدیم می‌باشد که با محاصره هشت ماهه صادرات نفت توسط نیروهای شرقی بسته شده بود پایان داد.

NOC نیز روز جمعه گفت که تولید لیبی در هفته های آینده به 1 میلیون بشکه در روز خواهد رسید و افزایش خواهت یافت. که این روند تولید سرعت بیشتری نسبت به پیش بینی بسیاری از تحلیلگران است. این می تواند تلاش های سازمان کشورهای صادر کننده نفت برای محدود کردن عرضه برای کنار آمدن با تقاضای کم مصرف را پیچیده کند.

آقای وارن پترسون، رئیس استراتژی کالاهای ING، گفت: “آخرین چیزی که در حال حاضر بازار به آن نیاز دارد تامین اضافی و گارانتی شده است.”

دبیرکل اوپک نیز افزود: بهبود بازار نفت ممکن است بیش از آنچه انتظار می رود با افزایش انتشار ویروس کرونا در سراسر جهان طول بکشد.

اوپک، گروه تولید کننده و متحدان آن از جمله روسیه، قرار است پس از کاهش تولید رکورددار در اوایل سال جاری ، تولید خود را در ژانویه 2021 2 میلیون بشکه در روز افزایش دهد.

تاماس وارگا، کارگزار نفت PVM، گفت: “اوپک نباید محتاط و مراقب باشد و باید به مسئله بشکه های اضافی موجود در بازار بپردازد، در غیر این صورت روزهای قیمت نسبتاً پایدار نفت شماره گذاری خواهد شد.”

در همین حین، بخش انرژی سواحل خلیج ایالات متحده آماده طوفان طبیعی دیگری شد. تولیدکنندگان نفت روز دوشنبه با تقویت بیست و هفتمین طوفان فصلی رخ داده، تولید دریایی در خلیج مکزیک را متوقف کردند و به نظر می‌رسد قسمتی از تولیدات ایالات متحده را طوفان تهدید کند.

منبع خبر: www.reuters.com

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا