برای تجربه بهتر ، مرورگر خود را به کروم، فایرفاکس، اوپرا یا اینترنت اکسپلولر تغییر دهید.
ترکیه به طور معمول روزانه 60 هزار بشکه نفت خام از ایران وارد می‌کند.

ترکیه به طور معمول روزانه 60 هزار بشکه نفت خام از ایران وارد می‌کند.

ترکیه به دنبال معافیت‌ تحریمی آمریکا به خرید نفت از ایران ادامه خواهد داد. بنا بر معافیت‌های تازه تحریمی کشور ترکیه می‌تواند ۶۰ هزار بشکه نفت از ایران وارد کند. ترکیه ماه دسامبر توانسته بود ۵۴ هزار بشکه نفت از ایران وارد کند.

در واقع ترکیه واردات نفت خام از ایران را نیز پس از یک وقفه یک ماهه از سر گرفت ، وقتی که آمریکا تحریم‌ها علیه ایران را یک بار دیگر وضع کرد و از قرارداد بین‌المللی برجام خارج شد.

ایالات متحده آمریکا در ماه نوامبر سال ۲۰۱۸ برای ترکیه و برخی دیگر کشورها معافیت از تحریم‌ ایران را در نظر گرفت تا آنها بتوانند صرف نظر از تحریم‌های جدید وضع شده به خرید نفت از ایران ادامه دهند.

واردات نفت از ایران 

ترکیه در همین زمینه اعلام کرده که به آنها اجازه داده شده تا سالانه ۳ میلیون تن نفت از ایران وارد کند ، رقمی که معادل واردات روزانه ۶۰ هزار بشکه نفت خواهد بود. ترکیه به طور معمول روزانه ۲۰۰ هزار بشکه نفت خام از ایران وارد می‌کرد تا اینکه سال ۲۰۱۵ آمریکا به یکباره از برجام (برنامه جامع اقدام مشترک) خارج شد و وضع تحریم‌ها علیه ایران را از سر گرفت.

به گفته منابع مرتبط با حوزه کشتیرانی و تجارت ، در ماه دسامبر ۲۰۱۸ ترکیه توانست واردات دو تانکر نفتی به حجم ۵۴ هزار بشکه نفت از ایران را در دستور کار خود قرار دهد.

در ماه ژانویه نیز کشور ترکیه برنامه دارد از یک تانکر نفتی متعلق به ایران به نام سینوپا واردات نفتی را در دستور کار قرار دهد. این داده‌ها از منابع ردیابی کشتی‌ها به دست آمده است. مقام‌های ترکیه‌ای برای اظهار نظر فوری در این زمینه در دسترس نبودند.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا