برای تجربه بهتر ، مرورگر خود را به کروم، فایرفاکس، اوپرا یا اینترنت اکسپلولر تغییر دهید.
اطلاعات کامل در مورد پلی اتیلن سبک فیلم ( LDPE Film )

اطلاعات کامل در مورد پلی اتیلن سبک فیلم ( LDPE Film )

در ابتدا به تعریف کلی در مورد این که پلی اتیلن چیست می پردازیم ، پلی اتیلن ها خانواده ای از گرمانرم ها هستند که از طریق پلیمریزاسیون گاز اتیلن به دست می آید .

خانواده های پلی اتیلن یا پلی اتیلن خانواده را از گرمانرمها استفاده می کنند که از طریق پلیمریزاسیون گاز اتیلن (C2H4) به منظور نصب قرار می گیرند. از طریق کاتالیست و روش پلیمریزاسیون این ماده کاملاً متفاوت و متفاوت از نوع چگالی است ، شاخص جریان مذاب (MFI) ، بلورینگی ، درجه بهره برداری و شبکه را تحت تأثیر قرار می دهد ، وزن مولکولی و توزیع وزن مولکولی را در آن کنترل می کند. پلیمرهای با وزن مولکولی پایین را به عنوان روان کننده (روان کننده) به کار می بردند. پلیمرهای با وزن مولکولی متوسط ​​واکسرسازی امتزاجپذیر (مخلوط پذیرش) با پارافین ایجاد می کند و نهایتاً پلیمرهایی با وزن مولکولی بیش از 6000 در صنعت پلاستیک بیشترین حجم مصرف را به خود اختصاص داده اند. پلی اتیلن شامل کاملا ساده است ، بهتوری ساده است که از تمام پلیمرهای تجاری موجود است. یک مولکول پلی اتیلن زنجیر بلندی از اتم های کربن است که به هر اتم کربن دو اتم هیدروژن چسبیده است.

گاهی اوقات برای جایزه اتم های هیدروژن در مولکول (پلی اتیلن) ​​، یک زنجیر طولانی از اتیلن به اتمام کربن متصل می شود اگر آن را در سایر پلی اتیلن قرار دهید یا پلی اتیلن سبک (LDPE) ایجاد کنید ؛ چون چگالی آن به دلیل اشغال حجم بیشتر ، کاهش یافته است. در این نوع پلی اتیلن مولکولهای اتیلن به شکل تصادفی به طور کامل متصل می شود و ریخت و شکل بسیار نامنظمی را ایجاد می کند. چگالی آن بین ۹۱۰/۰ تا ۹۲۵ /. تحت فشار و دمای بالا و با استفاده از پلیمریزاسیون رادیکال های آزاد وینیلی (پلیمریزاسیون رادیکال آزاد) تولید می شود. برای تهیه آن نیز از پلیمریزاسیون زیگلر ناتا (پلیمر شدن زیگلر-ناتا) نیز استفاده می شود.

پلی اتیلن سبک (چگالی پایین) عموماً پلی اتیلنی نرم و دارای بلورینگی کم تری است. این پلیمر به طور تقریبی به صورت گلوله ای شکل در بازار به دست آمده است و به طرحی وسیع در کاربردهایی است که باعث می شود در سایر شفافیت ، خنثی بودن ، سهولت فرایند انیمیشن ، پایداری و خوبه خوب الکتریکی مد نظر است.

انواع کاربردی پلی اتیلن در صنعت

پلی اتیلن ها کاربردهای زیادی دارند که ازجمله کاربردی دارند و می توانند از این مواد در تولید انواع لوازم پلاستیکی مورد استفاده در آشپزخانه و صنایع غذایی استفاده کنند.

از LDPE برای تولید ظروف پلاستیکی سبک و کیسه های پلاستیکی نیز استفاده می شود.

HPDE در تولید ظریف شیر و انواع مایعات ، تولید انواع ظروف آشپزخانه کاربرد دارد.

از MPDE برای تولید انواع لوله های پلاستیکی ، اتصالات لوله کشی استفاده می شود.

LLDPE به دلیل بالا بردن میزان انعطاف پذیری در تهیه انواع وسایل پلاستیکی پذیرش سایر موارد را با امکان خاموش شدن کاربرد دارد. جدیدترین پژوهش های فراوانی در تولید پلی اتیلن هایی با زنجیر بلند و دارای شاخه های کوتاه انجام شده است. این پلی اتیلن ها در اصل HDPE با اعمال شاخه های جانبی هستند. این پلی اتیلن ها ترکیبی ، استحکام HDPE و انطافپذیری LDPE را دارند.

کاربرد های پلی اتیلن سبک فیلم 

هر دو فیلم LDPE و LLDPE برای کاربردهای مشابه از جمله فیلم های بسته بندی و کششی، کیف، آستر و فیلم های بسته بندی استفاده می شوند. هر دو موارد برای تولید و کاربردهای بی شماری از جمله کیف های مخصوص حمل، بسته بندی مواد غذایی، سطل زباله و قوطی، کیسه های مواد غذایی، بسته بندی های حباب، فیلم های مخصوص پوشاندن و پاکت نامه، آسترهای صنعتی، کیسه های حمل و نقل، کیسه های خواب و فیلم های کشاورزی و ساختمانی استفاده می شوند.

پلی اتیلن سبک فیلم چیست ؟

فیلم LDPE مخلوط پلی اتیلن سبک فیلم است. انواع مختلف LDPE برای کاربردهای مختلف ساخته شده اند و برای بازار تکمیل شده اند. آنچه که برای یک استفاده مفید ممکن است برای استفاده دیگر نیز باشد ، ممکن است باشد. چند نمونه از رزین ها که فقط برای کاربردهای خاص فیلم پلاستیکی LDPE کار می کنند عبارتند از: کیسه های تمیز کننده خشک ، کیسه های نان ، بسته بندی و کیسه های حمل و نقل.

پلی اتیلن (PE) بزرگترین فیلم ترموپلاستیک و ارزانترین فیلم بسته بندی کالا است. این ماده برای طیف گسترده ای از کاربردها استفاده می شود. PE نرم ، بسیار انعطاف پذیر ، شفاف است و مقاومت خوبی در برابر پارگی و رطوبت دارد. دو گرید مهم آن پلی اتیلن سبک (LDPE) و پلی اتیلن سبک خطی (LLDPE) هستند. این دو رزین از نظر تصور می شود که یکسان باشد ، زیرا دارای خواص بسیار مشابه است. به عنوان مثال ، هر دو از وضوح مناسب ، مقاومت شیمیایی خوب و ممانعت در مقابل رطوبت خوب وجود دارد.

پلی اتیلن سبک فیلم ماده ایستاده پلیمری و در گروه ترموپلاستیک قرار می گیرد. پلی اتیلن سبک فیلم دارای زنجیری شاخه دار است. زنجیرهای LDPE نمیتوانند بخوبی با استفاده از پیوند برق محرمانه و داشتن قدرت بین مولکولی ضعیف و استحکام کششی کمتری است. فیلم ، انواع مختلف اتومبیل ، لوازم ورزشی و آزمایشگاهی و قطعات صنعتی استفاده می شود. پلی اتیلن سبک فیلم باید پایدار شود ، برای آتش گرفتن باید گرم شود ، اگر نیازی به محافظت نداشته باشد.

فیلم اصطلاح در این پلی اتیلن به لایه های نازک از ماده اطلاع رسانی می شود که دارای پیوستگی منظم و با امکان انعطاف بالا باشد. یک فیلم ممکن است دارای یک یا چند لایه از مواد مختلف باشد.

تولید پلی اتیلن سبک فیلم

ایران از جمله کشورهایی است که گرید خوب از پلی اتیلن است یعنی فیلم LDPE و فیلم LLDPE را تولید می کند و می تواند از دیگر کاربردهای پلی اتیلن سبک فیلم استفاده کند ، اما این است که فیلم های پلیمردر لفاف سه لایه شیر ، فیلم استرچ ، فیلم شرینک و … اشاره می کنند کرد این ها به طور تخصصی به بازار نمی توانند شوند و اگر هم توسط پزشك متخصص می شوند نمی شوند. هر چیزی که ارزش بازار است و همه استفاده می کند فیلم های کشاورزی اریض ، فیلم های مورد نیاز در عملیات ساختمانی و کیسه های محصولات بازار میوه و تره بار وجود دارد. در زمینه چاپ و بسته بندی نیز با فراگیر شدن چند لایه ، لمینت پلی اتیلن در تولید بسته بندی بسته بندی آب میوه ، بسته بندی دارویی ، سموم مکمل ها ، شیر خشک ، غذای کودک و سایر مواردی که نیاز به پلی اتیلن است مشخص می شود است.بناب لازم است بازار تخصصی فیلم پلی اتیلنی و نیازهای تخصصی آن در حال گسترش است.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا