برای تجربه بهتر ، مرورگر خود را به کروم، فایرفاکس، اوپرا یا اینترنت اکسپلولر تغییر دهید.
تحلیل و پیش بینی گلدمن ساکس برای قیمت نفت ؛ 75 دلار !!

تحلیل و پیش بینی گلدمن ساکس برای قیمت نفت ؛ 75 دلار !!

گلدمن ساکس برآورد خود از قیمت نفت برای سه‌ ماه سوم امسال را افزایش داد و به 75 دلار برای هر بشکه رساند.

پیش بینی گلدمن ساکس 

به نقل از رویترز ، بانک آمریکایی گلدمن برآورد خود از قیمت نفت خام برنت را برای سه‌ماهه دوم و سوم امسال 10 دلار افزایش داد و دلیل آن را انتظار کاهش ذخیره‌سازی ، افزایش هزینه‌های حاشیه‌ای برای شروع دوباره فعالیت بالادستی و ورود نقدینگی احتمالی عنوان کرد.

این بانک وال استریت پیش‌بینی می‌کند قیمت‌های برنت در سه‌ماه دوم امسال به 70 دلار برای هر بشکه و در سه ماه سوم به 75 دلار برای هر بشکه برسد. این رقم‌ها در برآورد پیشین این بانک به ترتیب 60 و 65 دلار برای هر بشکه بود.

این بانک اکنون انتظار دارد تقاضای جهانی نفت تا اواخر ماه ژوئیه سال 2021 به 100 میلیون بشکه در روز برسد ، این در حالی است که در برآورد پیشین این بانک انتظار می‌رفت تقاضا در ماه اوت 2021 به این رقم برسد.

گلدمن پیش‌بینی می‌کند که یخبندان ایالت تگزاس در این ماه سبب کمبود جهانی روزانه یک میلیون و 500 هزار بشکه نفت شود و انتظار می‌رود این رقم در ماه مارس به‌دلیل آسیب‌دیدگی زیرساخت‌ها و تکمیل نشدن پروژه‌ها 200 هزار بشکه در روز باشد.

این بانک گفت : توافق تسهیل کاهش تولید سازمان کشورهای صادرکننده نفت (اوپک) و متحدانش (ائتلاف اوپک پلاس) در نشست آینده این ائتلاف در ماه مارس سبب کاهش قیمت‌ها نخواهد شد ، زیرا قرار است این افزایش عرضه تدریجی باشد.

بانک سوئیسی یوبی‌اس هفته گذشته برآورد خود از قیمت نفت خام برنت در نیمه دوم امسال را 68 دلار برای هر بشکه اعلام کرد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا