برای تجربه بهتر ، مرورگر خود را به کروم، فایرفاکس، اوپرا یا اینترنت اکسپلولر تغییر دهید.
اطلاعات کاربردی در مورد گوگرد

اطلاعات کاربردی در مورد گوگرد

گوگرد 

گوگرد، یک عنصر شیمیایی می‌باشد که در همه‌ی بافت‌های زنده وجود دارد. گوگرد بعد از کلسیم و فسفر ، سومین ماده معدنی فراوان در بدن ما است.
این عنصر همچنین در ماده‌های خوراکی مانند سیر ، پیاز و کلم یافت می شود.

افراد به دلیل تنگی نفس ، آلرژی ، تورم در پشت گلو (فارنژیت) ، کلسترول خطرناک ، گرفتگی عروق قلب و عفونت دستگاه تنفسی فوقانی گوگرد را از راه دهان استفاده می‌کنند.

گوگرد، برای موارد درمانی پوست نیز به کار می‌رود.
برای آکنه، تب مو، قرمزی پوست (روزاسه) ، شوره در مو و سر ، لکه‌های پوستی ، عفونت پوستی ناشی از کنه‌ها (گال) ، شپش و زگیل مورد استفاده قرار می‌گیرد. در تحقیقات جدیدتر به نظر می‌رسد عنصر گوگرد اثرات ضد باکتریایی در برابر باکتری ایجاد کننده بیماری آکنه دارد. اعتقاد بر این است که این عنصر شیمیایی با قدمت بسیار بالا به درمان بیماری‌های پوستی کمک می‌کند.

هشدارها و احتیاط های ویژه در مورد گوگرد 

بارداری و شیردهی : گوگرد وقتی به طور مناسب و مدت زمان کوتاهی با پوست بدن تماس داشته باشد احتمالاً ایمن است.

کودکان: محصولات حاوی گوگرد با غلظت‌های حداکثر 6٪ در صورت استفاده شبانه در کودکان و نوجوانان به مدت ۶ شب بلامانع است.
محصولات حاوی گوگرد در غلظت‌های حداکثر ۲٪ به مدت 3 ساعت در روز تا 6 روز در نوزادان با خیال راحت می‌توانیم از آن استفاده کنیم.

آلرژی به سولفا : معمولاً اینگونه تصور می‌شود که افرادی که به داروهای سولفا آلرژی و حساسیت دارند٫ با احتمال زیاد به محصولات حاوی گوگرد نیز حساسیت داشته باشند. اما این درست نیست.
انسان‌هایی که به ماده “سولفا” حساسیت بروز می‌دهند ، به برخی از داروهای آنتی بیوتیک و داروهای مربوطه به سولفونامید واکنش نشان می‌دهند ولی برابر گوگرد، واکنش خاصی نشان نمی‌دهند.
طبق نظریات گوگرد تقریبا 3 درصد از جرم زمین را تشکیل داده است. این مقدار و حجم گوگرد برای ایجاد دو قمر اضافی کافی می‌باشد

از گوگرد (به عنوان دی اکسید گوگرد) به مدت هزاران سال در زمینه حفظ شراب استفاده می‌شده است
به طور دقیق مشخص نیست که نام “گوگرد” از کجا می‌آید ولی احتمال دارد از “sufra” یا “زرد” در عربی گرفته شود.
یا از زبان سانسکریت “shulbari” باشد که معنی آن “دشمن مس” است.
بسیاری احتمال دوم را قوی‌تر می‌دانند زیرا گوگرد واکنش شدیدی با مس می‌دهد. آیا افراد باستان از این خاصیت گوگرد اطلاع داشتند و بر این اساس نام آن را انتخاب کرده‌اند؟

از دی اکسید گوگرد برای بخور دادن خانه‌های که مبتلا به آبله و تب سرخ و دیفتری بودند استفاده می‌شده است و این عمل تا قرن ۱۹ نیز ادامه داشته است. سندی از بازرس ارشد بهداشت شهر نیویورک (سال 1889) توضیح می‌دهد که چگونه مقامات آن زمان گوگرد و الکل را در خانه‌های افراد مبتلا به آبله، تب سرخ ، دیفتری و سرخک می‌سوزاندند.
گوگرد در معادن آب گرم به عنوان مکملی برای پوست مشتریان نیز استفاده می‌شود.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا