برای تجربه بهتر ، مرورگر خود را به کروم، فایرفاکس، اوپرا یا اینترنت اکسپلولر تغییر دهید.
اطلاعات کامل در مورد پلی اتیلن سبک تزریقی ( LDPE Injection )

اطلاعات کامل در مورد پلی اتیلن سبک تزریقی ( LDPE Injection )

پلی اتیلن

خانواده های پلی اتیلن یا پلی اتیلن خانواده را از گرمانرمها استفاده می کنند که از طریق پلیمریزاسیون گاز اتیلن (C2H4) به منظور ایجاد آن استفاده می شوند. از طریق کاتالیست و روش پلیمریزاسیون این ماده کاملاً متفاوت و متفاوت از نوع چگالی است ، شاخص جریان مذاب (MFI) ، بلورینگی ، درجه بهره برداری و شبکه را تحت تأثیر قرار می دهد ، وزن مولکولی و توزیع وزن مولکولی را در آن کنترل می کند. پلیمرهای با وزن مولکولی پایین را به عنوان روان کننده (روان کننده) به کار می بردند. پلیمرهای با وزن مولکولی متوسط ​​واکسرسازی امتزاجپذیر (مخلوط پذیرش) با پارافین ایجاد می کند و نهایتاً پلیمرهایی با وزن مولکولی بیش از 6000 در صنعت پلاستیک بیشترین حجم مصرف را به خود اختصاص داده اند. پلی اتیلن شامل کاملا ساده است ، بهتوری ساده است که از تمام پلیمرهای تجاری موجود است. یک مولکول پلی اتیلن زنجیر بلندی از اتم های کربن است که به هر اتم کربن دو اتم هیدروژن چسبیده است.

گاهی اوقات برای جایزه اتم های هیدروژن در مولکول (پلی اتیلن) ​​، یک زنجیر طولانی از اتیلن به اتمام کربن متصل می شود اگر آن را در سایر پلی اتیلن قرار دهید یا پلی اتیلن سبک (LDPE) ایجاد کنید ؛ چون چگالی آن به دلیل اشغال حجم بیشتر ، کاهش یافته است. در این نوع پلی اتیلن مولکولهای اتیلن به شکل تصادفی به طور کامل متصل شودشوند و ریخت و شکل بسیار نامنظمی را ایجاد می کند. چگالی آن بین ۹۱۰/۰ تا ۹۲۵ /. تحت فشار و دمای بالا و با استفاده از پلیمریزاسیون رادیکال های آزاد وینیلی (پلیمریزاسیون رادیکال آزاد) تولید می شود. برای تهیه و استفاده از پلیمریزاسیون زیگلر ناتا (پلیمر شدن زیگلر-ناتا) نیز استفاده می شود.

پلی اتیلن سبک (چگالی پایین) عموماً پلی اتیلنی نرم و دارای بلورینگی کم تری است. این پلیمر به طور خلاصه به صورت گلوله ای شکل در بازار به دست آمده و به طوری گسترده در کاربردهایی است که باعث می شود در سایر شفافیت ، خنثی بودن ، سهولت فرایند انحصاری ، پایداری و خوبه خوب الکتریکی مد نظر است.

پلی اتیلن سبک تزریقی

پلی اتیلن سبک تزریقی عمدتا شامل عنصر های کربن، هیدروژن، اکسیژن، نیتروژن و گوگرد بوده و به نام مواد پلیمری معروف است. این مواد پلیمری یا مصنوعی کاربرد وسیعی در صنعت دارند. یکی از انواع مهم پلی اتیلن، پلی اتیلن سبک تزریقی است که این نوع پلی اتیلن دارای زنجیره ی شاخه دار است بر خلاف نوع سنگین آن که بدون شاخه است. از این رو این پلیمر نیروهای بین مولکولی ضعیفی داشته که این خاصیت انعطاف پذیری ان را زیاد کرده است
این مواد ترموپلاستیک تحت خانواده پلی آمین ها هستند که پلاستیک های مبتنی بر پتروشیمی هستند که شامل پلی پروپلین و پلی اتیلن می شوند.

انواع پلی اتیلن

پلی اتیلن اولین بار به طور اتفاقی توسط شیمیدان المانی سنتز شد و او هنگام حرارت دادن دی آزومتان ترکیب مومی شکل سفید رنگ را استخراج کرد که بعد ها پلی اتیلن خوانده شد و بعدها انواع مختلف ان کشف و به تولید انبوه رسید و بطور کلی پلی اتیلن به 4 دسته ی زیر تقسیم می شود
پلی اتیلن با دانسیته ی بالا که استحکام کششی بیشتری نسبت به بقیه دارد
پلی اتیلن با دانسیته ی پایین، استحکام کششی کمتری دارد
پلی اتیلن خطی، یک پلیمر خطی با تعدادی شاخه ی کوتاه است
پلی اتیلن با دانسیته ی متوسط

پلی اتیلن سبک یک ترمو پلاستیک انعطاف پذیر است که در برابر فشار و طیف گسترده ای از گرما انعطاف پذیر است.

پلی اتیلن یک ترموپلاستیک انعطاف پذیر، بسیار پرکاربرد و ارزان است. کار کردن با پلی اتیلن راحت است و از مقاومت شیمیایی بسیار خوبی برخوردار است. همچنین اینکه این ماده نرم است و در دمای بیش از 150 نمی تواند مورد استفاده قرار گیرد. وزن آنها سبک بوده و دارای مقاومت ضربه ای ، مقاومت شیمیایی ، عدم نفوذ پذیری و همچنین عایق های الکتریکی خوبی هستند. پلی اتیلن سبک نرم ترین و انعطاف پذیرترین نسخه این ماده است. دارای کشیدگی بالایی است که به مقاومت ضربه ای آن کمک می کند.

مدل تزریق پلاستیک به دلیل تطبیق پذیری بالا و خواص مفیدی که دارد، یک مدل متداول و محبوب در ساخت محصولات مصرفی و صنعتی است.

کاربردهای LDPE تزریقی

در تولید ظروف شیر و مایعات و انواع وسایل پلاستیکی اشپزخانه کاربرد دارد و همچنین در اتصالات لوله کشی معمولا از پلی اتیلن استفاده می شود، و همچنین به دلیل کاربرد زیاد در کیسه های پلاستیکی بسیار مشهور است زیرا تراکم کم ان سبب سبک بودن و انعطاف پذیری آن می شود و همین خصوصیات این محصول را برای این نوع کاربردها عالی می کند. از طرف دیگر سخت است و مقاومت بالایی در برابر گرما ارائه می دهد. به تازگی این ماده به عنوان منبه برای رشته های چاپ سه بعدی بجای مواد ای بی اس مورد استفاده قرار گرفته.
همچنین برای تولید قطعات پلاستیکی با دوام مانند لو له های پلاستیکی، اسباب بازی ها و صندلی های پلاستیکی مورد استفاده قرار می گیرد
تفاوت پلی اتیلن سبک تزریقی با انواع دیگر پلی اتیلن
قالب تزریق پلی اتیلن با چگالی بالا منجر به محصولاتی می شود که نسبت به محصولاتی که با پلی اتیلن با چگالی پایین قالب تزریقی تولید می شوند، انعطاف پذیر و قوی تر باشند با کمترین شاخه های بلوری در آرایش خود که این مقاومت و خاصیت کشسانی را بیشتر می کند.

از دیگر کاربرد های پلی اتیلن سبک تزریقی 

ظروف غذا
اسباب بازی ها
سرویس و نگهداری مواد غذایی
کالاهای مصرفی
قطعات صنعتی
محصولات پزشکی

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا