برای تجربه بهتر ، مرورگر خود را به کروم، فایرفاکس، اوپرا یا اینترنت اکسپلولر تغییر دهید.
جدیدترین اخبار از کاهش تقاضای نفت جهانی

جدیدترین اخبار از کاهش تقاضای نفت جهانی

هجوم مسافرت سال جدید و کریسمس که تقریبا از 28 ژانویه شروع می‌شود و به طور معمول بزرگترین جنبش و تحرک مردمی در کره زمین است زیرا صدها میلیون چینی با هواپیما، قطار و اتومبیل برای دیدن خانواده خود شروع به سفر و جاذبه جایی می‌کنند که طبیعتاً این امر باعث افزایش سالانه حمل و نقل و در نتیجه افزایش مصرف سوخت و نفت برای بزرگترین وارد کننده نفت جهان(چین) می‌شود.

تخمین زده شده که بعد از مهار و درمان کرونا حدود ۱.۷ میلیارد سفر انجام خواهد شد که نسبت به گذشته ۱۵ درصد بیشتر خواهد بود. اما از زمانی که همه‌گیری شدت یافت و تمام کشورها محدودیت‌ها را به تصویب رساندند و سفر‌ها 40 درصد نسبت به سال 2019 کاهش یافته است.

مقامات مرکز استان شیجیازژوانگ ، شهر 11 میلیون نفری را بسته‌اند و با این حال ، محدودیت هایی نیز در پکن ، شانگهای ، شمال شرقی چین و هنگ کنگ اعمال می‌شود. جایی که یک منطقه پرجمعیت و شلوغ در آخر هفته ساکت و آرام شده بود.

کاهش تقاضا نفت 

افرادی که به مناطق روستایی سفر می کنند باید قبل از ترک شهر‌ها نتیجه آزمایش منفی Covid-19 را ارائه دهند.
دولت های محلی همچنین محرک و مشوق‌هایی برای ماندن در خانه خود ارائه می دهند ، از جمله تخفیف اجاره بها در استان ژجیانگ و وعده های غذایی و بلیط رایگان به جاذبه های گردشگری در استان گوانگدونگ.
و این موارد در کاهش تقاضا و تولید نفت در سال ۲۰۲۰ بی تاثیر نبوده است.

احتمال دارد برخی از مردمان چین هشدارهای سفر را جدی نگیرند. دولت به آژانس‌های مسافرتی دستور داد فروش تورهای داخلی و بین المللی بسته و وضعیت حمل و نقل کشور را به حالت تعلیق درآورند.
زمانی که برای بزرگترین وارد کننده نفت و گاز چنین اتفاقاتی از قبیل محدودیت در مصرف بیافتد بدون شک می‌توان کاهش تقاضا نفت جهانی در سال ۲۰۲۰ را توجیه کرد.

دیدگاه خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا