برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید

جزئیات بلاگ

کووید_۱۹ و برنامه مدیریت در بحران

کووید_۱۹ و برنامه مدیریت در بحران

حضور کووید_۱۹

در مقابل اختلال ناشی از کووید_۱۹، اکوسیستم‌های (شرکت‌ها) چابک و شبکه‌ای کلید مقاومت و موفقیت در زنجیره تأمین هستند.
باتوجه به تهدیداتی که کووید_۱۹ برای سلامتی انسان‌ها در مشاغل ایجاد می‌کند، شرکت‌های سراسر دنیا در کنار تشویق مدیران و شرکت‌ها به اقداماتی مانند مسافرت کمتر و قرنطینه کردن خود برای کمک به مدیریت شیوع و پاندمی، اولویت در سلامت کارکنان خود هستند.

کمبود نیرو به ناچار مشاغل موجود در صنایع مهم را مجبور می‌کند تا فعالیت خود را کاهش دهند. نتیجه این امر تهدید شدیدی برای زنجیره های تأمین جهانی است.

به عنوان مثال، ۹۴٪ از شرکتها  در نتیجه کووید_۱۹ در زنجیره تامین و تولید حتی پخش محصول و خدمات خود دچار اختلال شده اند. با این وجود این اختلال از نظر تأثیر اقتصادی کلی ویروس احتمالاً فقط تازه شروع آن است. در یک مقاله خبری اخیر، شرکت تحقیقاتی Oxford Economics هشدار داده است، اکنون که سازمان بهداشت جهانی، ویروس COVID-19 را یک بیماری همه گیر اعلام کرده است، پیش بینی‌ها حاکی از آن است که رشد اقتصادی جهانی بیش از ۱ تریلیون دلار کاهش یابد.
بنابراین، چگونه مشاغل می‌توانند انعطاف پذیری زنجیره های تأمین خود را تقویت کنند تا در مقابل هرگونه پستی بلندی بازار امروز سرپا باشند؟ اساساً، آنها باید با داشتن تمرکز بر پنج حوزه اصلی از داشتن زنجیره های تأمین منعطف و قابل تغییر بابت فعالیت در اکوسیستم های شبکه ای چابک، از این پاندمی و سقوط بازار جلوگیری کند.

کووید_19_تاپ پترو_2

راهکارهای مقاومت در بازار صنایع

تمرکز بر پتانسیل تغییر

نظارت مداوم و گزارش دهی مرتب از ریسک‌های روبه رو و همچنین طراحی و تعریف یک سیستم هشدار سریع که امکان پاسخگویی به موقع به خطرات یا اختلالات در زنجیره را فراهم می کند.

ارزیابی ریسک محصول جدید در پلتفرم بازارامروزه را انجام دهید و به دنبال تغییرات تقاضا و عرضه باشید. ارزیابی های مداوم ریسک‌های موجود را کنترل کنید، از جمله سیستم ها و ریسک امکانات و تجهیزات سایبری.

روش های عملیاتی و داشتن یک برنامه دوم برای حوادث اخلالگرانه در دستور کار قرار دهید، که شامل مراحل عملیاتی و پاسخ به عوامل از پیش تعریف شده ایجاد اختلال می‌باشد.مانند یک فاجعه طبیعی یا حمله تروریستی. (که امکان آن کم است اما باز ممکن می‌باشد.)

کووید_19_تاپ پترو_مقاله تحلیلی

مدیریت بحران عمده

یک چارچوب مدیریت بحران برای رویدادهای مهم که پاسخ های از پیش تعیین شده ناکافی هستند، تنظیم کنید. این باید با رویه‌های حاکمیتی (منظور مطابق با سیسات‌های هر کشور) یک مدل عملیاتی مطلوب و با روش های استاندارد کار همراه باشد.
هیچ کس نمی‌تواند تأثیر کامل اجتماعی و اقتصادی شیوع ویروس کووید_۱۹ و یا در واقع، هر رویدادی دیگری در بازارهای جهانی را پیش بینی کند. با این وجود، این یک یادآوری و هشدار برای مشاغل بوده است که خطر یک رویداد مختل کننده غیرمنتظره همیشه وجود دارد و اگر آنها بخواهند در این دوره اختلال، به خدمات خود به مشتریان و جوامع طبق رویه پیش خود ادامه دهند، باید در برنامه ریزی های خود فعال‌تر و دقیق‌تر باشند.

اینها مراحلی است که شرکتها می‌توانند در حال حاضر برای اطمینان از تغییر در زنجیره تأمین خود به روشهایی که به آنها کمک می کند تا عملکرد مثبت‌تری داشته باشند، رو آورند حتی در صورت فشار و کشش در اثر وقایع غیر منتظره جهانی. این رویکرد می‌توان از حداکثر مزیان ضرر جلوگیری کند. زیرا انعطاف پذیری زنجیره های تأمین مواد اولیه و خام(مانند نفت و گاز) برای سلامتی و رفاه مردم در سراسر جهان بسیار مهم است.

منبع مقاله تحلیلی: www.ey.com

 

سایت toppetro.com به عنوان بنگاهی اقتصادی سایت نمایشگاهی رایگان برای معرفی محصول با محوریت دیجیتال مارکتینگ در صنعت پتروشیمی و پیشرو در تأمین محصولات متنوع پتروشیمی و شیمیایی همگام با تجارت الکترونیک با ترکیب دو گروه متخصص در زمینه امور بازرگانی و خدمات الکترونیک برای انجام فرآیندهای تأمین مواد پتروشیمی با بهره گیری از سیستم زنجیره تأمین و تدارکات الکترونیکی در صنعت پتروشیمی ایران و جهان در سال ۱۳۹۹ شروع به فعالیت نمود و در همین راستا ؛ جهت کسب ارزش حداکثری از طریق توسعه و گسترش زنجیره ارزش و افزایش مزیت های رقابتی و پایدار در سطح بین المللی به دنبال نیل به ارائه خدمات زیر است :

*امکان ثبت آگهی برای خریدان و عرضه کنندگان کالا و خدمات
*امکان درخواست استعلام قیمت آگهی های کالا و خدمات
*ارائه آخرین اخبار از ایران و جهان در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی
*ارائه آخرین مقالات و تحلیل‌ها در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی
*معرفی شرکت‌ها و فعالان حوزه نفت ؛ گاز ؛ پتروشیمی و صنایع وابسته
فعالان حوزه نفت و گاز و پتروشیمی با بهره‌گیری مناسب از فناوری اطلاعات می‌توانند از منافع آن بهره گرفته و نه تنها از ضررهای ناشی از این تغییرات و شرایط سخت کنونی بکاهند بلکه می توانند با استفاده از این امکانات به توسعه کسب و کار خود بپردازند.

لطفا نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا