برای تجربه بهتر لطفا مرورگر خود را به گوگل کروم، فایرفاکس، اپرا و یا اینترنت اکسپلورر تغییر دهید
نفت و افزایش تولید در جهان

نفت و افزایش تولید در جهان

نیویورک رویترز، اعلام کرد قیمت نفت در روز دوشنبه بیش از ۳ درصد کاهش یافت ، که با ادامه روند افزایش ویروس کرونا در ایالات متحده و اروپا ، خسارات هفته گذشته را افزایش داد ، در حالی که بازگشت لیبی در تولید نفت خام ترس از مازاد عرضه را افزایش داد.

ایالات متحده بالاترین تعداد آلودگی‌هاو قربانیان جدید ویروس کرونا را در طی دو روز تا شنبه گزارش کرده است، در حالی که در فرانسه موارد جدید ویروس جهش یافته کرونا روز یکشنبه به بیش از ۵۰،۰۰۰ مورد رکورد زده است. همچنین ایتالیا و اسپانیا محدودیت های جدیدی را برای مهار ویروس اعمال کردند.

Bjornar Tonhaugen، رئیس بازارهای نفت در رسارد انرژی گفت: “این دوشنبه یک دوشنبه تاریک در بازار نفت است.” “ما مدت ها می‌باشد که هشدار داده ایم که موج دوم اقدامات سختگیرانه محدودیت ویروس کرونا ممکن است دوباره اعمال شود، آن هم با ظهور جدید جهش یافته و اکنون به طور واقعی اتفاق می افتد و تاثیر آن بر روی بازار نفت مشاهده خواهد شد.”

بشکه LCOc1 با کاهش ۱.۳۱ دلار یا ۳.۱ درصد در هر بشکه اتفاق افتاد و به ۴۰.۴۶ دلار قرار گرفت. وست تگزاس اینترمدیت ۱.۲۹ دلار یا ۳.۲٪ کاهش یافت و به ۳۸.۵۶ دلار در هر بشکه رسید. هفته گذشته هر دو نوع تقریبا ۲.۵٪ سقوط کرد.

شرکت ملی نفت لیبی (NOC) روز دوشنبه به فورس ماژور که تاسیسات باقیمانده از قدیم می‌باشد که با محاصره هشت ماهه صادرات نفت توسط نیروهای شرقی بسته شده بود پایان داد.

نفت_تاپ پترو

NOC نیز روز جمعه گفت که تولید لیبی در هفته های آینده به ۱ میلیون بشکه در روز خواهد رسید و افزایش خواهت یافت. که این روند تولید سرعت بیشتری نسبت به پیش بینی بسیاری از تحلیلگران است. این می تواند تلاش های سازمان کشورهای صادر کننده نفت برای محدود کردن عرضه برای کنار آمدن با تقاضای کم مصرف را پیچیده کند.

آقای وارن پترسون، رئیس استراتژی کالاهای ING، گفت: “آخرین چیزی که در حال حاضر بازار به آن نیاز دارد تامین اضافی و گارانتی شده است.”

دبیرکل اوپک نیز افزود: بهبود بازار نفت ممکن است بیش از آنچه انتظار می رود با افزایش انتشار ویروس کرونا در سراسر جهان طول بکشد.

اوپک، گروه تولید کننده و متحدان آن از جمله روسیه، قرار است پس از کاهش تولید رکورددار در اوایل سال جاری ، تولید خود را در ژانویه ۲۰۲۱ ۲ میلیون بشکه در روز افزایش دهد.

تاماس وارگا، کارگزار نفت PVM، گفت: “اوپک نباید محتاط و مراقب باشد و باید به مسئله بشکه های اضافی موجود در بازار بپردازد، در غیر این صورت روزهای قیمت نسبتاً پایدار نفت شماره گذاری خواهد شد.”

در همین حین، بخش انرژی سواحل خلیج ایالات متحده آماده طوفان طبیعی دیگری شد. تولیدکنندگان نفت روز دوشنبه با تقویت بیست و هفتمین طوفان فصلی رخ داده، تولید دریایی در خلیج مکزیک را متوقف کردند و به نظر می‌رسد قسمتی از تولیدات ایالات متحده را طوفان تهدید کند.

سایت toppetro.com به عنوان بنگاهی اقتصادی سایت نمایشگاهی رایگان برای معرفی محصول با محوریت دیجیتال مارکتینگ در صنعت پتروشیمی و پیشرو در تأمین محصولات متنوع پتروشیمی و شیمیایی همگام با تجارت الکترونیک با ترکیب دو گروه متخصص در زمینه امور بازرگانی و خدمات الکترونیک برای انجام فرآیندهای تأمین مواد پتروشیمی با بهره گیری از سیستم زنجیره تأمین و تدارکات الکترونیکی در صنعت پتروشیمی ایران و جهان در سال ۱۳۹۹ شروع به فعالیت نمود و در همین راستا ؛ جهت کسب ارزش حداکثری از طریق توسعه و گسترش زنجیره ارزش و افزایش مزیت های رقابتی و پایدار در سطح بین المللی به دنبال نیل به ارائه خدمات زیر است:

*امکان ثبت آگهی برای خریدان و عرضه کنندگان کالا و خدمات
*امکان درخواست استعلام قیمت آگهی های کالا و خدمات
*ارائه آخرین اخبار از ایران و جهان در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی
*ارائه آخرین مقالات و تحلیل‌ها در حوزه نفت و گاز و پتروشیمی
*معرفی شرکت‌ها و فعالان حوزه نفت ؛ گاز ؛ پتروشیمی و صنایع وابسته
فعالان حوزه نفت و گاز و پتروشیمی با بهره‌گیری مناسب از فناوری اطلاعات می‌توانند از منافع آن بهره گرفته و نه تنها از ضررهای ناشی از این تغییرات و شرایط سخت کنونی بکاهند بلکه می توانند با استفاده از این امکانات به توسعه کسب و کار خود بپردازند.

منبع خبر: www.reuters.com

لطفا نظر خود را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بالا